زیروکلاینت اختصاصی CTXRPi3
پشتیبانی از پروتکل های HDX/ICA ، RDP ، PCoIP
سیستم عامل متن باز و سفارشی سازی متناسب با نیاز سازمان شما
برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

بهترین انتخاب برای زیرساخت های VDI مشاوره

زیروکلاینت

زیروکلاینت چیست ؟ زیروکلاینت دستگاهی کوچک و گاها اندازی یک عابر بانک  هستند که اجزا تشکیل دهنده آن ها بردها هستند و  فاقد قطعات مکانیکی می باشند.زیروکلاینت ها برای انجام وظیفه خود در شرکت ها نیاز به سرور دارند. از زیروکلاینت ها صرفا به عنوان یک درگاه ارتباطی با سرور و زیرساخت مرتبط استفاده می شود که اصطلاحا به آنها Access terminal  گفته می شود.زیروکلاینت ها تمامی  وظایف یک کامپیوتر و یا یک لپ تاپ را برای کاربران سازمان ها به خوبی انجام می دهند با این تفاوت که زیروکلاینت ها با مشکلات سخت افزاری روبرو نمی شوند و مانند کیس های کامپیوتری اصحلاک قطعات ندارند، بنابراین زیروکلاینت ها برای سازمان هایی با تعداد کاربران بالا بسیار  گزینه مناسب تری هستند.

زیروکلاینت ها در زیرساخت های میز کارمجازی ( VDI )

مهم ترین دغدغه ی مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها ،انتخاب بهترین زیروکلاینت برای زیرساخت های  میزکار مجازی می باشد چرا که اگر انتخاب درستی صورت نگیرد بعد از پیاده سازی و استقرار دستگاه در ابعاد بزرگ و تعداد کاربر زیاد ، زیروکلاینت ها می توانند مشکل ساز شوند و حتی منجر به شکست پروژه شوند.امروزه برند های متفاوتی از زیروکلاینت ها وارد بازار شده اند و توسط شرکت های مختلفی در بازار فناوری اطلاعات به فروش می رسند.

در زیرساخت های میرکاز مجازی (VDI) مدیران فناوری اطلاعات دو انتخاب بسیار مهم  پیش رو دارند :

  • از چه سرویس مجازی سازی دسکتاپ استفاده کنم ؟
    • Citrix Virtual Apps and Desktops
    • VMware Horizon View
    • Microsoft remote RFX
  • از کدام زیروکلاینت استفاده کنم ؟

چرا زیروکلاینت های اختصاصی

پیشنهاد تیم فرا ای تی  برای انتخاب زیروکلاینت ، یک زیروکلاینت Multiprotocol  می باشد که این زیروکلاینت توان سازگاری با همه ی  زیرساخت های مجازی سازی دسکتاپ را دارد که در صورت مهاجرت زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ ، زیروکلاینت های خریداری شده توسط سازمان بلااستفاده نشوند.

زیروکلاینت های مبتنی بر Single Board Computer(SBC) توان انجام این کار را به راحتی دارند، زیرا سیستم عامل این بردها روی SD Card  نصب شده و به راحتی امکان تعویض سیستم عامل به شما داده می شود.بزرگترین تفاوت زیروکلاینت های اختصاصی و زیروکلاینت های بازار ، در این  است که زیروکلاینت های اختصاصی توان تعویض سیستم عامل و یا اختصاصی سازی متناسب با سازمان شما را دارند ولی در زیروکلاینت های بازار فناوری اطلاعات این امکان به شما داده نمی شود.

زیروکلاینت های اختصاصی فرا ای تی

تیم فرا ای تی  توان خود را صرف طراحی سیستم عامل برای Single Board Computer  ها کرده است و موفق به طراحی سیستم عامل هایی مناسب و Stable  برای چندین SBC  مطرح بازار (Raspberry pi3،Raspberry pi4 و …) شده است.هدف از این کار ارائه این سیستم عامل متن باز به سازمان ها و شرکت هایی است که از زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ استفاده می کنند ودر انتخاب زیروکلاینت تردید دارند .

تبدیل کیس ها کامپیوترقدیمی به زیروکلاینت

در سازمان هایی که به روش سنتی کاربران شبکه از کیس های کامپیوتر استفاده می کنند ، در صورت مهاجرت به زیرساخت های مجازی سازی دسکتاپ ، کیس های کامپیوتری عملا بلااستفاده شده و سازمان متحمل هزینه ای برای تهیه زیروکلاینت می شود.

فراای تی حتی برای کیس های کامپیوتر قدیمی با حداقل سخت افزار سیستم عاملی طراحی کرده است که کیس کامپیوتر تبدیل به یک زیروکلاینت شده و نیازی به جایگزینی کیس های کامپیوتری و تهیه زیروکلاینت برای کاربران نمی باشد.

 برای پیاده سازی دمو زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ و دریافت دمو زیروکلاینت با ما در ارتباط باشید.