زیروکلاینت

زیروکلاینت اختصاصی CTXRPi3
پشتیبانی از پروتکل های HDX/ICA ، RDP ، PCoIP
سیستم عامل متن باز و قابلیت سفارشی سازی متناسب با نیاز سازمان شما

زیروکلاینت چیست ؟

زیروکلاینت چیست ؟ زیروکلاینت دستگاهی کوچک و گاها اندازی یک عابر بانک  هستند که اجزا تشکیل دهنده آن ها بردها هستند و  فاقد قطعات مکانیکی می باشند.زیروکلاینت ها برای انجام وظیفه خود در شرکت ها نیاز به سرور دارند. از زیروکلاینت ها صرفا به عنوان یک درگاه ارتباطی با سرور و زیرساخت مرتبط استفاده می شود که اصطلاحا به آنها Access terminal  گفته می شود.زیروکلاینت ها تمامی  وظایف یک کامپیوتر و یا یک لپ تاپ را برای کاربران سازمان ها به خوبی انجام می دهند با این تفاوت که زیروکلاینت ها با مشکلات سخت افزاری روبرو نمی شوند و مانند کیس های کامپیوتری اصحلاک قطعات ندارند، بنابراین زیروکلاینت ها برای سازمان هایی با تعداد کاربران بالا بسیار  گزینه مناسب تری هستند.

زیروکلاینت ها در زیرساخت های میز کارمجازی (VDI)

مهم ترین دغدغه ی مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها ،انتخاب بهترین زیروکلاینت برای زیرساخت های  میزکار مجازی می باشد چرا که اگر انتخاب درستی صورت نگیرد بعد از پیاده سازی و استقرار دستگاه در ابعاد بزرگ و تعداد کاربر زیاد ، زیروکلاینت ها می توانند مشکل ساز شوند و حتی منجر به شکست پروژه شوند.امروزه برند های متفاوتی از زیروکلاینت ها وارد بازار شده اند و توسط شرکت های مختلفی در بازار فناوری اطلاعات به فروش می رسند.

در زیرساخت های میرکاز مجازی (VDI) مدیران فناوری اطلاعات دو انتخاب بسیار مهم  پیش رو دارند :

 • از چه سرویس مجازی سازی دسکتاپ استفاده کنم ؟
  • Citrix Virtual Apps and Desktops
  • VMware Horizon View
  • Microsoft remote RFX
 • از کدام زیروکلاینت استفاده کنم ؟  . . . 

 10 فرا ای تی زیروکلاینت
Citrix Hypervisor

Citrix Virtual Apps and Desktops

VMware Horizon View

Microsoft RDP

چرا زیروکلاینت های اختصاصی

CTXRPi3

پیشنهاد تیم فرا ای تی  برای انتخاب زیروکلاینت ، یک زیروکلاینت Multiprotocol  می باشد که این زیروکلاینت توان سازگاری با همه ی  زیرساخت های مجازی سازی دسکتاپ را دارد که در صورت مهاجرت زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ ، زیروکلاینت های خریداری شده توسط سازمان بلااستفاده نشوند.

زیروکلاینت های مبتنی بر Single Board Computer(SBC) توان انجام این کار را به راحتی دارند، زیرا سیستم عامل این بردها روی SD Card  نصب شده و به راحتی امکان تعویض سیستم عامل به شما داده می شود.بزرگترین تفاوت زیروکلاینت های اختصاصی و زیروکلاینت های بازار ، در این  است که زیروکلاینت های اختصاصی توان تعویض سیستم عامل و یا اختصاصی سازی متناسب با سازمان شما را دارند ولی در زیروکلاینت های بازار فناوری اطلاعات این امکان به شما داده نمی شود.

زیروکلاینت های اختصاصی فرا ای تی

تیم فرا ای تی  توان خود را صرف طراحی سیستم عامل برای Single Board Computer  ها کرده است و موفق به طراحی سیستم عامل هایی مناسب و Stable  برای چندین SBC  مطرح بازار (Raspberry pi3،Raspberry pi4 و …) شده است.هدف از این کار ارائه این سیستم عامل متن باز به سازمان ها و شرکت هایی است که از زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ استفاده می کنند ودر انتخاب زیروکلاینت تردید دارند .

 4فرا ای تی زیروکلاینت

تبدیل کیس ها کامپیوترقدیمی به زیروکلاینت

در سازمان هایی که به روش سنتی کاربران شبکه از کیس های کامپیوتر استفاده می کنند ، در صورت مهاجرت به زیرساخت های مجازی سازی دسکتاپ ، کیس های کامپیوتری عملا بلااستفاده شده و سازمان متحمل هزینه ای برای تهیه زیروکلاینت می شود.

فرا ای تی حتی برای کیس های کامپیوتر قدیمی با حداقل سخت افزار سیستم عاملی طراحی کرده است که کیس کامپیوتر تبدیل به یک زیروکلاینت شده و نیازی به جایگزینی کیس های کامپیوتری و تهیه زیروکلاینت برای کاربران نمی باشد.

خرید زیروکلاینت یا استفاده از سیستم های موجود در سازمان

با توجه به مزایای زیرساخت میزکار مجازی، توانایی مدیریت متمرکز و یکپارچه کاربران ، شرکت ها و سازمان ها  به سمت پیاده سازی این سرویس به جای استفاده از کیس های کامپیوتری قدیمی می روند و در نهایت برای اتصال کاربران به سیستم عامل های مجازی سازی شده نیاز به یک زیروکلاینت می باشد که تصویر دسکتاپ مجازی را به کاربر تحویل دهد. انتخاب زیروکلاینت مناسب و سازگار با پروتکل و سرویس پیاده سازی شده یکی از مهم ترین مرحله های پیاده سازی این سرویس می باشد. پیشنهاد می گردد قبل از پیاده سازی سرویس میزکار مجازی تحقیقات گسترده ای در زمینه زیروکلاینت ها و پروتکل های مختلف صورت گیرد زیرا یکی از عوامل مهم پیاده سازی این زیرساخت ، انتخاب زیروکلاینت مناسب می باشد چرا که کاربران بعد از انتقال از شبکه های مبتنی بر کیس به زیرساخت میزکار مجازی، عملا باید با این زیروکلاینت ها  ارتباط بگیرند. شایان ذکر است ، این زیروکلاینت های عملا یک Access Terminal  می باشند و فقط وظیفه انتقال تصویر سیستم عامل از ماشین مجازی تعبیه شده در مجازی ساز به کاربر را داشته و هیچ اطلاعاتی در آن ذخیر نمی شود.

بررسی زیروکلاینت کارآمد برای زیرساخت میزکار مجازی

همان طور که گفته شد انتخاب زیروکلاینت یکی از مهم تریم ارکان پیاده سازی زیرساخت میزکار مجازی می باشد ، ویژگی های یک زیروکلاینت مناسب به شرح زیر می باشند:

 • پشتیبانی از پروتکل های مختلف (HDX/ICA , PCoIP/Blast , RDP) جهت سازگاری با سرویس های مختلف
 • ابعاد زیروکلاینت
 • مصرف انرژی زیروکلاینت
 • درگاه های ارتباطی
  • تعداد پورت های USB
  • نوع خروجی تصویر
  • پورت صدا
 • قیمت مناسب
 • خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر
 • بهره گیری از یک سری حداقل های سخت افزاری برای دریافت دسکتاپ با کیفیت مطلوب
 • . . .

تبدیل کیس های کامپیوتری به زیروکلاینت

این بخش برای سازمان ها و شرکت هایی می باشد که تصمیم بر پیاده سازی زیرساخت میزکار مجازی دارند و با توجه به تعداد کیس های موجود در سازمان، قصد خرید زیروکلاینت را دارند و فروش سیستم های قدیمی اقدامی به صرفه نیست و سوالات متداولی هستند که قرار است تیم ما پاسخ گوی آن ها باشد :

 • آیا می شود از کیس های کامپیوتری به عنوان زیروکلاینت و یا همونAccess Terminal استفاده کرد ؟
 • چگونه باید سیستم عامل لوکال کیس را کنترل کرد ؟
 • چگونه باید دسترسی کاربران را به باید سیستم عامل لوکال کیس محدود کرد؟
 • یا حتی چگونه کاربر را به سمت میزکار مجازی از سیستم عامل لوکال کیس هدایت کرد ؟

تیم فرا ای تی سیستم عامل های مختلفی را برای استفاده در زیرساخت های میزکار مجازی شخصی سازی کرده و در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار می دهد .این سیستم عامل ها متناسب با معماری سخت افزار شما (arm,x86-64)  شخصی  سازی شده و تمامی کتاب خانه های مورد نیاز برای ارائه سرویس در زیرساخت میزکار مجازی در آن قرار داده شده است. شایان ذکر است این سیستم عامل ها مبتنی بر لینوکس می باشند.

اصلی ترین برتری این سیستم عامل ها و استفاده از کیس های کامپیوتری ،عدم نیاز به شرکت های فروشنده زیروکلاینت ،عدم خرید سخت افزار جدید برای سازمان ها(استفاده از کیس های کامپیوتری) و  توانایی شخصی سازی سازمان با به کار گیری نیروی متخصص در زمینه سیستم عامل لینوکس و زیرساخت های مجازی سازی دسکتاپ می باشد. تیم فرا ای تی برخی از این سیستم عامل ها به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا به دغدغه استفاده از کیس های کامپیوتری در زیرساخت میزکار مجازی ، پاسخ داده باشد.

 

(X86-64) Horizon View Client

دانلود سیستم عامل برای تبدیل کیس های کامپیوتر به Access Terminal  و اتصال به زیرساخت دسکتاپ مجازی VMware Horizon View

Citrix Workspace App (X86-64)

دانلود سیستم عامل برای تبدیل کیس های کامپیوتر به Access Terminal  و اتصال به زیرساخت دسکتاپ مجازی Citrix Virtual Apps and Desktops

(Raspberry pi 3) Horizon View Client

دانلود سیستم عامل برای تبدیل SBC، Raspberry pi 3 به Access Terminal  و اتصال به زیرساخت دسکتاپ مجازی VMware Horizon View

Citrix Workspace App (Raspberry pi 3)

دانلود سیستم عامل برای تبدیل SBC، Raspberry pi 3 به Access Terminal  و اتصال به زیرساخت دسکتاپ مجازیCitrix Vitual Apps and Desktops

برای مشاوره  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارائه بهترین راه حل متناسب با نیاز کارفرما ،هدف  تیم ما می باشد.

شماره تماس

3850098 0912

آدرس ایمیل

info@farait.com