ارائه خدمات تخصصی مجازی سازی سرور مجازی سازی سرور

مجازی سازی سرور

مجازی سازی سرور این امکان را به ما می دهد که سرور های فیزیکی را به صورت مجازی و در مقیاس های کوچک تر درون سرور های فیزیکی قدرتمند شبیه سازی کنیم.در این تکنولوژی   به جای اینکه مستقیما سیستم عامل روی سرور نصب شود، نرم افزاری تحت عنوان مجازی ساز سرور یا همان هایپروایزر (Hypervisor)روی سرور نصب می گردد ، که هایپروایزر مدیریت سخت افزار مارا بر عهده دارد.بزرگترین دغدغه مدیران فناوری اطلاعات و ادمین های شبکه استفاده بهینه از توان سخت افزار های سازمان خود می باشد که با استفاده از مجازی سازی سرور این امر امکان پذیر میشود.

انواع هایپروایزر (Hypervisor)

نرم افزار هایپروایزر در دو نوع ارائه می شود ، هایپروایزر نوع یک (Hypervisor Type 1) که اغلب تحت عنوان “bare-metal” خوانده می شود، به طور مستقیم در برروی سخت افزار میزبان نصب می شود و مستقیماً تمام منابع سخت افزاری سرور را مدیریت می کند که تخصیص منابع سخت افزاری به ماشین های مجازی از طریق همین هایپروایزر صورت می گیرد. هایپروایزر محبوب VMware vSphere ESXi  و هایپروایزر Citrix Xenserver  نمونه هایی از هایپروایزر نوع یک محسوب می شود.

هایپروایزر نوع دوم (Hypervisor Type 2) که بطور مستقیم بر روی یکی از سیستم عامل های متداول به عنوان یک برنامه کاربردی یا process اجرا می شود. این نوع از هایپروایزر منابع سخت افزاری سیستم عاملی که بر روی آن نصب شده است را مجازی می کند و با توجه به  برخی محدودیت های معماری در نصب، هنوز هم استفاده از آنها در محیط های آزمایشی و غیرعملیاتی بسیار محبوب و رایج هستند. از برجسته ترین نمونه های  هایپروایزر نوع دوم، می توان به هایپروایزرهای  VMware Workstation یا Virtual Box اشاره کرد.

مزایای استفاده از Server Virtualization

  • کاهش تعداد سرور های فیزیکی
  • کاهش هزینه های نگهداری و سیستم های سرمایشی
  • مدیریت متمرکز زیرساخت سرور ها
  • تسهیل در فرایند پشتیبان گیری
  • افزایش بازدهی و استفاده از صد در صد توان سرور های فیزیکی
  • کاهش هزینه خرید سخت افزار های فیزیکی

۰۹۲۲-۶۱۴۱۱۶۰

ارتباط با واتس اپ

۰۹۱۲-۳۸۵۰۰۹۸

تماس با ما

پشتیبانی دیتاسنتر مجازی سازمان ها

تیم ما متشکل از متخصصین در زمینه مجازی سازی ، آماده ارائه خدمات نصب و پیکربندی هایپروایزر می باشد .مهم ترین امر بعد از پیاده سازی و استقرار مجازی ساز سرور ، مدیریت و پشتیبانی دیتاسنتر شما می باشد که نیازمند پلن مناسب برای پشتیبان گیری و ارائه راه کارهای Disaster Recovery می باشد.برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.